KATKA

Jmenuji se Kateřina Lesová...

v dětství mi byl diagnostikován rhabdomyosarkom, což je vzácný zhoubný nádor kosterního svalu. Mě se netypicky objevil na kosti pánevní. Lékaři se problém rozhodli řešit chemoterapií kombinovanou s radioterapí a následně jej chirurgicky odstranit. Poté znovu nasadili silnou chemo-radioterapii. Následovala řada operací (celkově jsem po 8 težkých a 2 lehčích chirurgických zákrocích), bohužel během jedné došlo k hypotensi (velmi nízký tlak v tepnách), způsobený intenzivním krvácením, což vyústilo v zástavu srdce, která trvala delší dobu. Objevily se komplikace ve smyslu nedostatku přísunu kyslíku, v důsledku kterého došlo k poruše malého mozku. Ta se projevuje zejména těžkou poruchou učení (dyslexie, dysgrafie) poškozenou pamnětí.

Při jedné z operací Katce bohužel částečně porušili nerv levé dolní končetiny a to způsobilo nefunkčnost důležitých svalů. 

Následkem prodělané chemoterapii a radioterapii mám v současné době diagnostikovánu zejména artrózu IV. stupně v levé kyčli a koleni (nelze chirurgicky řešit), III. stupně v pravém koleni, kyčli a II. stupně v obou kotnících. Současně mi bohužel diagnostikovali silnou osteoporozu. 

Silná skolióza a spondylóza páteře mi spolu s artrózou v současné době způsobuje silné bolesti, proti kterým mám lékaři nasazenu opiátovou léčbu.

Dále mám funkční pouze jednu ledvinu, radioterapií poškozená střeva (proto potřebuji speciální výživu, což je finančně náročné).

Pobírám plný invalidní důchod, příspěvek na péči II. stupně a mimořádné výhody list. ZTP/P. Při chůzi na krátkou vzdálenost používám dvě francouzské hole a invalidní vozík mám na větší vzdálenost. Dle lékařů mi hrozí v brzké době úplná imobilita.

 

Jmenuji se Kateřina Lesová…

a odmítám žít jen proto, abych zaplatila bydlení, léky a nejnutnější životní potřeby. Za co by ten život potom stál? Jaký by byl jeho smysl?

 

Jmenuji se Kateřina Lesová...

a od dětství je mým snem a cílem jezdit na koni. V jezdeckém prostředí se pohybuji od 7 let, přes svůj handicap se mi povedlo absolvovat dva roky jezdecké školy v Kroměříži. Má praxe v jezdeckém sportu je dlouholetá a v případě podpory mám vysoké sportovní ambice. Doufám v získání podpory, abych mohla svým cílem inspirovat všechny lidi s handicapem, zviditelnit město Ostravu, Moravskoslezký kraj, a jednou třeba na evropských kolbištích i Českou republiku.